Corocznie do Polski przypływają miliardy euro, które przeznaczone są na bezzwrotną pomoc dla naszego kraju i jego mieszkańców. Bardzo ważnym filarem europejskiego wsparcia są programy dotacji dla świeżo założonych lub dopiero zakładanych przedsiębiorstw. Każda z takich instytucji może uzyskać od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Zastrzyk gotówki jest zatem spory i spokojnie może sprawić, że dana firma będzie miała większą szansę na utrzymanie się na rynku.

Wszelakie programy na założenie firmy lub wsparcie młodej działalności skierowane są do osób, które mają unikalne pomysły. Oczywiście nie chodzi o idee abstrakcyjne, a raczej takie, które mają szansę powodzenia na obecnym rynku. Zadaniem programu pomocowego w takim przypadku jest nie tylko odciążenie w inwestycji, ale także zapewnienie środków, których przedsiębiorcy często na starcie nie posiadają. Doinwestowana firma będzie potrzebowała mniejszej ilości czasu na rozwinięcie skrzydeł oraz o wiele szybciej stanie się rentowna i zacznie przynosić wymierne zyski.

Urzędnicy unijni świetnie rozumieją, że ludzie często mają bardzo zróżnicowane potrzeby. Jedni chcą stworzyć firmę budowlaną, inni natomiast zainwestować w projekt internetowy, więc pozyskać pieniądze z unii na startup. Dlatego nie zdecydowano się na stworzenie jednolitego programu pomocy dla nowych firm, a postanowiono zaproponować co najmniej kilka. Opcje różnią się między sobą nie tylko celem dofinansowania, ale także chociażby jego wysokością. Wnioski mogą opiewać na kwoty od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Ostateczna suma zależy od konkretnych potrzeb. Dzięki ogromnej elastyczności dotacji, petent może jeszcze lepiej dostosować wybraną ofertę do swoich możliwości i potrzeb.

Z pewnością każdy wam powie, że ważnym aspektem podczas starania się o dotację na stworzenie działalności gospodarczej jest wkład własny. Wyraźnie zaznaczamy, że ten nie jest regułą. Bardzo często zdarzają się programy, w których środki takie w ogóle nie są wymagane. Z resztą nawet jeżeli wkład własny się już pojawi, nie zawsze jego wartość musi się okazać odstraszająca. Czasami regulamin programu wymaga wpłaty na poziomie zaledwie kilku procent.

(Visited 1 times, 1 visits today)